Tanie loty? Zobacz jak wybrać małą walizkę!

0
14

Tanie linie lotnicze na dobre zagościły w naszym kraju. To dzięki nim możemy podróżować po całej Europie za małą cenę. Koszt biletu jest tak niski dzięki ograniczonej liczbie usług świadczonych przez przewoźnika. W najniższej taryfie nie mamy możliwości zabrać bagażu rejestrowanego ani dużej walizki podręcznej.

Walizka Ryanair czy walizka Wizzair? Poznaj swojego przewoźnika!

Ryanair w podstawowej ofercie pozwala na bagaż o wielkości 40x25x20 cm, która musi zmieścić się pod fotelem. Może to być torba podróżna, torba na laptopa, plecak czy damska torebka. W ramach droższego biletu „Pierwszeństwo i 2 bagaże pokładowe” masz możliwość zabrania jednej dodatkowej torby o większych rozmiarach – 55x40x20 cm. W sytuacji drugiego popularnego przewoźnika, Wizzair, sytuacja jest podobna – w najtańszej taryfie przysługuje Ci bezpłatny bagaż o wymiarach 40x30x20 cm, a więc tylko odrobinę większy od Ryanaira. W ramach droższego biletu z „Wizz priority” możesz zabrać ze sobą podręczną walizkę na kółkach 55x40x23 cm. Wymiary bagażu sprawdzane są przed wejściem na pokład za pomocą specjalnej skrzynki, w którą walizka musi się zmieścić. Jeśli nie da rady, niestety trzeba dopłacić za bagaż. A ceny opłat za bagaż na lotnisku są znacznie wyższe niż te przez internet i nieraz mogą przekroczyć cenę samego biletu.

Walizki podróżne dla każdego

Wybierając walizkę do podróży samolotem, koniecznie zwracaj uwagi na wymiary podane na stronie internetowej przewoźnika. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych rozczarowań i dodatkowych opłat. Na szczęście wiele sklepów internetowych z walizkami ma już od razu uwzględnione kategorie walizek na kółkach dostosowanych do wymogów bagażu podręcznego, a niektóre także te przystosowane do najniższej taryfy tanich linii lotnicznych. Wybierając walizkę do kabiny pasażerskiej pamiętaj o ograniczonym miejscu. Być może nie dasz rady włożyć jej do luku bagażowego i będziesz musiał schować ją pod siedzeniem osoby siedzącej przed Tobą. Dlatego najlepiej jeśli walizka jest wykonana z miękkich materiałów, dzięki czemu będzie w stanie elastycznie się dopasować do ograniczonego miejsca.

Jak wybrać walizkę?

Mała walizka powinna być bardzo funkcjonalna. Mniej przestrzeni oznacza, że możesz zabrać ze sobą mniej rzeczy, jednak dodatkowe udogodnienia w postaci kieszeni, pasów i siateczek pomogą zapakować Ci wszystko, czego potrzebujesz. Wybierając małą walizkę zwróć uwagę na jakość rączki – powinna być wystarczająco długa i wytrzymała, nie może się wyginać, a jednocześnie powinna być wystarczająco długa, abyś nie musiał się garbić przy jej prowadzeniu. Zwróć także uwagę na kółka – kauczukowe są znacznie lepsze niż plastikowe – są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, które mogą wyniknąć np. z prowadzenia po nierównych płytach chodnikowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here