Jak używany jest internet w Polsce?

0
16

Polska leży poniżej średniej unijnej, jednak liczba internautów z Polski, którzy zamawiają w sieci towary i usługi stale rośnie. W 2018 roku 84 procent gospodarstw domowych miało dostęp do internetu. Nieco wyżej plasują się firmy – polskie przedsiębiorstwa w 96% mają dostęp do internetu.

Jaki internet mają Polacy?

Dane z 2018 roku pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego i obejmują próbę osób w wieku 16-74 lata, mieszkających w Polsce. Do internetu dostęp zadeklarowało 84 procent gospodarstw domowych. 79 procent badanych miało dostęp do sieci szerokopasmowej. Lepiej sytuacja wygląda w firmach – dostęp do sieci w 2018 roku miało 96 procent firm, a 87 procent miało dostęp do łącza szerokopasmowego. Są to dane niższe niż średnia Unii Europejskiej. Średnio 89 procent mieszkańców i 97 procent firm z UE ma dostęp do internetu.

Dlaczego aż 16 procent mieszkańców nie ma dostępu do internetu? Najczęściej podawanym powodem jest brak takiej potrzeby, brak umiejętności korzystania z sieci oraz zbyt wysokie koszty sprzętu i opłaty.

Do czego wykorzystujemy internet?

Najczęściej Polacy wykorzystują internet do wyszukiwania informacji o towarach i usługach oraz obsługi poczty elektronicznej. Częściej w stosunku do roku 2017 Polacy korzystają z serwisów społecznościowych i bankowości elektronicznej oraz szukają informacji związanych ze zdrowiem. Wiele osób korzysta ze stron rządowych i instytucji publicznych oraz umieszcza własne treści w sieci. Mniej w stosunku do ostatniego roku jest szukanie informacji o turystyce, grania w gry online oraz sprzedaży towarów na aukcjach.

Jaki internet polecamy? 3S – śląskie sieci światłowodowe

Najlepszy internet dostarczają sieci światłowodowe, takie na przykład jak 3S– śląskie sieci światłowodowe. Internet oferowany przez 3S osiąga niesamowitą prędkość – do 600 Mbps, dzięki czemu możemy błyskawicznie pobierać i udostępniać pliki. Jest to rozwiązanie szczególnie pożądane dla osób pracujących zdalnie, gdyż mogą szybciej pracować nad zleceniami. Także gracze bardzo chętnie taki internet wykorzystają – w końcu mogą grać w komforcie i bez opóźnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here