Jak wybrać odpowiedni kurs fryzjerski?

0
13

Jeśli interesuje Cię zawód fryzjera, koniecznie musisz wybrać odpowiedni kurs. Jeśli masz wyobraźnię, jesteś kreatywny i posiadasz dużą samodzielność twórczą – ten zawód jest dla Ciebie!

Kurs fryzjerski – dlaczego warto?

Aby zostać fryzjerem, musisz nauczyć się nie tylko strzyżenia, ale też całego wachlarzu zabiegów pielęgnacyjnych i procesu koloryzacji, układania, modelowania. Musisz bezbłędnie nauczyć się rozpoznawania stanu i rodzaju włosów klienta, a także dobrać do nich odpowiednie podejście w przypadku zabiegów pielęgnacyjnych. Powinnaś także wiedzieć jakie fryzury pasują do danej twarzy i sylwetki – dzięki temu będziesz mogła udzielać rad i pokazać się jako profesjonalistka w swoim fachu. Innym ciekawym rozwiązaniem dla kreatywnych osób jest kurs stylizacji paznokci. Tutaj z kolei musisz posiąść równie rozległą wiedzę, ale o paznokciach.

Dlatego jeśli chcesz szybko zrozumieć temat – zapisz się na intensywny kurs fryzjerstwa.

Czego nauczysz się na kursach fryzjerskich?

Na dobrym kursie fryzjerskim poznasz wszystkie niezbędne szczegóły na temat tego zawodu. Rozpoczniesz od czynności prostych, ale dość ważnych, takich jak poprawne mycie włosów czy masaż skóry głowy. Następnie dochodzi do tego modelowanie i czesanie. Dopiero później odkrywasz sekrety koloryzacji i dekoloryzacji, a także strzyżenia w różnorodnych technikach. Dobry kurs fryzjerski da Ci solidne podstawy, dzięki którym będziesz mogła dobierać fryzury do charakteru i fizjonomii konkretnej osoby, dzięki czemu poczuje się ona pięknie.

Dobre kursy? Tylko w ECKS!

W Europejskim Centrum Kształcenia Specjalistów możesz znaleźć różnorodne kursy, dostosowane zarówno do Twojego poziomu umiejętności jak i zakresu technik, których chciałabyś się nauczyć. Do dyspozycji masz m.in.

  • kurs intensywny, dla osób które chcą poprawić swój warsztat;
  • kurs stylisty, dla początkujących, które chcą w szybkim czasie poznać wszystkie tajniki fryzjerstwa;
  • kurs kolorysty, dla osób chcących poznać dogłębnie proces koloryzacji włosów;
  • kurs dla fryzjerów, którzy od dłuższego czasu nie pracowali w zawodzie i pragną do niego powrócić;
  • kurs technik strzyżenia – intensywne kursy na wysokim poziomie na temat innowacyjnych technik strzyżenia włosów;
  • kurs upinania włosów – dla chętnych poznania innowacyjnych i efektownych technik upinania koków i upięć, warkoczy i plecionek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here