Na co zwracać uwagę przy wyborze mebli biurowych?

0
21

Kupno dobrych mebli biurowych nie jest łatwe. Musisz zwrócić zarówno na jakość jak i wygodę korzystania, co często idzie w parze z wysoką ceną. Jak wybrać odpowiednie meble biurowe?

Krzesła biurowe – najważniejszy element wyposażenia biura!

Rzecz, na której nie możesz oszczędzać? Krzesło biurowe. To na nim spędzasz co najmniej 8 godzin dziennie. Nieodpowiednia pozycja może prowadzić do chorób i zwyrodnień kręgosłupa oraz mięśni. Dlatego zadbaj o swoje zdrowie i kup ergonomiczne krzesło biurowe wysokiej jakości. Powinno mieć certyfikaty Unii Europejskiej i mieć możliwość dopasowania różnorodnych parametrów indywidualnie do sylwetki. Podstawą jest regulacja wysokości, ale musisz mieć też możliwość dopasowania odchylenia siedziska. To są podstawowe parametry wymagane od krzesła ergonomicznego. Te lepszej jakości mają jeszcze regulowane podłokietniki oraz poduszki na odcinek lędźwiowy i szyjny. Dobrze dopasowane krzesło podtrzymuje ciężar ciała, które mniej obciąża kręgosłup oraz mięśnie ud.

Wielkość i pojemność mebli

Każda branża i każde stanowisko wymaga innej wielkości. Księgowa będzie potrzebowała pojemnych szaf na segregatory, podczas gdy grafik komputerowy będzie potrzebować wiele miejscu na biurku na duże monitory oraz tablet graficzny. Dlatego każde stanowisko powinieneś dokładnie przemyśleć – czego będzie potrzebować dana osoba? Dzięki czemu będzie jej wygodnie pracować, a co będzie tylko zagracać pomieszczenie? Jednocześnie pamiętaj, że wraz z rozwojem firmy, będziesz miał więcej dokumentów i sprzętu, zatem warto uwzględnić to podczas zakupu mebli i mieć nieco wolnego dodatkowego miejsca.

Jeśli kupujesz meble nie tylko dla siebie, a dla całego biura, zastanów się nad linią. Warto gdy wszystkie meble pochodzą z tej samej serii, dzięki czemu współgrają ze sobą i wyglądają estetycznie. W ramach jednej serii znajdziesz różnorodne rozwiązania, więc będziesz mógł zarówno dopasować meble do każdego pracownika, jak i zachować spójny styl w całym biurze.

Pamiętaj, że dobrej jakości meble niestety muszą swoje kosztować. Dlatego jeśli nie chcesz zmieniać wyposażenia co roku, zainwestuj w meble biurowe dobrej jakości, sprawdzonego producenta. Będziesz mieć pewność, że jest to zakup na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here