Godzina ciszy w markecie Auchan

0
54

W sklepie Auchan przy ul. Chodźki w środy między godzinami 8 a 10 nie będą nadawane żadne komunikaty, piosenki ani radio. Niedługo podobna sytuacja będzie w drugim markecie Auchan, przy ul. Witosa. Oddolna akcja sieci ma pomóc osobom z autyzmem.

Akcja „Godziny ciszy” jest specjalnie wyznaczonym czasem dla osób ze spektrum autyzmu. Dzięki zmniejszeniu ilości bodźców, takich jak dźwięk i nadmiar świateł, zakupy mają być dla nich łatwiejsze. Pierwsza taka inicjatywa pojawiła się w hipermarkecie Auchan Częstochowa Północ, który na podstawie współpracy z stowarzyszeniem „Daj mi czas” wprowadził ją w swojej placówce na początku kwietnia. Podobnie zachowały się sklepy we Wrocławiu, Radomiu, Gdańsku, Kielcach i Rzeszowie.

O określonym czasie zostają przyciemnione światła, wyłączone wszystkie telewizory, a radio nie nadaje muzyki ani komunikatów. W Lublinie Auchan przy ul. Chodźki wprowadzi taki okres w środy od 8 do 10, a przy ul. Witosa we wtorki od 15 do 17 (od 18 czerwca). Akcja spotyka się z bardzo pozytywnym nastawieniem klientów oraz pracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here