Co może robić adwokat?

0
10

Zawód adwokata wiąże się z wysoką odpowiedzialnością. Powinien mieć naprawdę bardzo szeroką znajomość prawa, a ponadto zobowiązuje go rygorystyczny kodeks etyki adwokackiej. Adwokat powinien wzbudzać zaufanie, kojarzyć się ze stabilnością i solidnością.

Adwokat – Katowice, Śląsk – co po studiach prawniczych?

Zanim osoba po studiach prawniczych będzie mogła założyć własną kancelarię, musi odbyć aplikację wśród innych adwokatów. Dobra kancelaria adwokacka – Katowice są dużym miastem, dlatego znalezienie odpowiedniego miejsca do prawniczego stażu nie jest aż tak trudne, jak w małych miejscowościach.

Wybierz specjalizację

Większość kojarzy adwokata jako osobę, która reprezentuje strony w sądzie. Jednak to nie jest jego jedyna działalność. Adwokaci udzielają porad prawnych, pomagają w fuzjach i transferach przedsiębiorstw, zajmują się prawem pracy i prawem gospodarczym. To do nich należy zakres windykacji należności czy dochodzenie roszczeń. Oprócz tego, adwokaci to baza wiedza na temat aktualnych zmian w prawie. Jesteś zainteresowany kwestią fotowoltaiki, czy dofinansowań Unii Europejskiej? A może chciałbyś realizować zamówienia publiczne? Adwokat doradzi, oszacuje potencjalne zyski i zagrożenia, wybierze odpowiednią strategię zgodną z Twoimi założeniami biznesowymi i z aktualnie obowiązującym prawem. Ze względu na doskonałą znajomość prawa, adwokat jest w stanie sprawdzić oraz sporządzić wszystkie niezbędne dokumenty.

Obowiązki adwokata

Adwokat ma w obowiązku działanie wyłącznie na korzyść swojego klienta. Nie może mu szkodzić ani reprezentować osoby, która ma sprzeczne z nim interesy. Adwokata zobowiązuje także tajemnica adwokacka, dlatego aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, niezbędna jest ścisła i szczera współpraca z klientem. Dodatkowo w kodeksie etyki adwokackiej zawarty jest brak zezwolenia na reprezentowanie siebie lub swoich bliskich. Dobry adwokat będzie pilnować wszystkich terminów, sporządzi niezbędne dokumenty i zadba o ich dostarczenie. Zwłaszcza w przypadku dość trudnych spraw, takich jak fuzja spółek, czy spraw dość delikatnych, np. rozwodów i innych spraw rodzinnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here