Wjechał samochodem w mur, a następnie poddał się karze

0
19

Pewien niemiecki obywatel stracił panowanie nad pojazdem i staranował mur przy katedrze. Był pod wpływem alkoholu. Od razu poddał się karze.

17 marca po godzinie ósmej, kierowca podróżujący wypożyczonym samochodem jechał w stronę pl. Łokietka. Niestety stracił panowanie nad pojazdem oraz staranował trzy słupki i znak drogowy. Wjechał na chodnik a następnie uderzył mur przy archikatedrze lubelskim. Uderzenie oderwało fragment tynku.

 

Oczywiście na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji. Jak się później okazało, 29-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu, gdyż miał aż dwa promile. Okazało się również, że mężczyzna pochodził z Mongolii, a obywatelstwo miał niemieckie. Przyznał się do popełnionych błędów oraz zarzuconych mu czynów. Poddał się karze.

 

Według kodeksu karnego za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności na 2 lata. Ze względu na to, że było to pierwsze wykroczenie cudzoziemca, nikomu się nic nie stało i okazał skruchę – sprawa skończyła się jedynie na grzywnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here