Zatrzymano 15 osób – posiadali 120 kg dopalaczy o łącznej wartości 3 mln zł

0
17

15 osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Policjanci zabezpieczyli 120 kg dopalaczy, których wartość wynosiła 3 mln złotych.

Funkcjonariusze CBŚP w Lublinie prowadzili śledztwo pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. W jego wyniku ustalono, że od kwietnia 2015 r. do sierpnia 2018 r. na terenach kilku województw działała zorganizowana grupa przestępcza, która zajmowała się sprzedażą wysyłkową substancji psychotropowych. Działali na terenie województw lubelskiego, mazowieckiego, pomorskiego, śląskiego i opolskiego.

Mogło dojść nawet do 20 tysięcy transakcji przez internet. Działania były skoordynowane, przeszukano nieruchomości i zabezpieczono dowody na wszystkich województwach. Przy okazji zatrzymania osób zabezpieczono 120 kg dopalaczy, których wartość rynkowa wynosiła 3 mln złotych.

Członkom organizacji postawiono różne zarzuty – handel dopalaczami i stwarzanie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia, o kierowanie grupą przestępczą oraz o pranie brudnych pieniędzy, które pochodziły z handlu dopalaczami. Na rynek grupa mogła wprowadzić nawet pół tony tych substancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here