Noc Kultury w Lublinie. Czeka moc wydarzeń

0
10

Centralnym punktem Nocy Kultury będzie ulica Olejna na Starym Mieście. W całym Lublinie czeka kilkaset atrakcji kulturalnych, w tym spektakle, wystawy i sztuka w przestrzeni miejskiej.

W nocy z 1 na 2 czerwca w Lublinie odbędzie się 13. edycja Nocy Kultury. Ideą organizatorów jest snucie „MiastOpowieści”, czytając miasto i próbując zaczarować uczestników. Centralnym punktem jest ul. Olejna, która jest rzadko uczęszczana nawet przez mieszkańców Lublina. Będzie pełna instalacji artystycznych i sztuki – na ścianach będą wyświetlane wiersze, przestrzeń między budynkami ozdobią lampiony. Na Rynku przed Trybunałem będzie rozbrzmiewać melodia, na placu Łokietka zawisną lampiony współcześnie interpretując sztukę na odzieży mieszkańców pogranicza. Przy ul. Grodzkiej 7 zawisną szklane próbówki z egzotycznymi gatunkami roślin, a na jej patio odbędzie się spektakl zespołu Psilicone Theatre. Litewscy artyści wystąpią także na Placu po Farze. To zaledwie przedsmak tego, co czeka chętnych podczas Nocy Kultury.

W poprzednich edycjach brało udział około 100 tys. osób, z czego 25 procent pochodziło spoza Lublina – turyści i dawni mieszkańcy. Dzięki temu rośnie gospodarka miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here