Próbował zabić ojca, bo ten sprzedał jego rower

0
13

33-letni mężczyzna oskarżony jest o czyn usiłowania zabójstwa swojego ojca oraz posiadanie narkotyków. Podczas popełnienia czynu miał ograniczoną poczytalność.

Niedługo rozpocznie się proces Macieja S. Mężczyzna we wrześniu 2018 r. miał zadać wielokrotnie rany nożem swojemu ojcu. Zdenerwował się obecnością kolegi ojca, którego próbował wygonić. Rozpoczęła się awantura, podczas której Maciej S. kilkukrotnie zażywał leki uspakajające i alkohol. W pewnym momencie zaczął bić ojca oraz zadawać ciosy składanym nożem. Gdy przerwał by zażyć tabletki, jego ojciec uciekł. Mężczyzna z ranami na twarzy, szyi, rękach, nogach i placach został znaleziony przez kolegów, którzy zawiadomili służby. Jego syn przebywa w areszcie tymczasowym. Może mu grozić dożywocie.

Tematem kłótni była sprzedaż roweru oskarżonego, którego dokonał jego ojciec z kolegą. Oskarżony został zbadany w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Stwierdzono u niego ograniczoną poczytalność i uzależnienie od alkoholu. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here